CDC
yesterday at 23:00. Facebook
“We know in the United States that a young person under the age of twenty five is injured every minute, and these injuries are life threatening and life altering. And they're all the more tragic because we know that they can be predicted and prevented.” Rebecca Guerin discusses her work with NIOSH National Institute for Occupational Safety and Health and CDC. [ Bit.ly Link ]
CDC
yesterday at 22:00. Facebook
Medical and Veterinary Students: Apply by Feb 28 to the 2017 Fall Epidemiology Elective Program. Don’t miss the chance to work with CDC experts and gain experience in public health, preventive medicine, & applied epidemiology.
GdS | Sino janë duke punuar në mbylljen me 3 Mars dhe konferencen per shtyp me 4 Mars, ku do të flasin Yonghong Li, Han Li dhe Fassone.

GdS | Sino are working on the closing on March 3 and the press conference on March 4 where Yonghong Li, Han Li and Fassone will be speaking.
Gazzetta | Calabria është sheruar pothuajse plotësisht dhe mund edhe të startoj kundër Sassuolos të Dielen.

Gazzetta | Calabria has almost completely recovered and may even start against Sassuolo on Sunday.
GAZZETTA DELLO SPORT:
Tianjin i kanë ofruar Baccas së paku 10 milion euro në vitë, por ky veprim nuk ka gjasa të ndodhë për 3 arsye:
1) Milan nuk ka marrë ndonjë ofertë zyrtare, por Milan nuk e ka ndërmend ta shes atë.
2) Bacca thotë se ai ëshë i lumtur tek Milan.
3) Nuk është objektivi kryesorë.
Kalinic në fakt është objektivi kryesorë për Tianjin.

GAZZETTA DELLO SPORT:
Tianjin have offered...
View details ⇨
acmilan-news.com
yesterday at 23:59. Facebook
Ndeshja e ardhshme në shtëpi (Milan vs Chievo | 04.03.2017), do jetë ndeshja e parë e Milanit nën drejtimin e Kinezëve, dhe ndeshja e parë pa Berlusconin në presidencë. FILLIMI I NJË EPOKE TË RE. MILANI I MADH DO TË KTHEHET SËRISH... ⚫
acmilan-news.com
yesterday at 23:40. Facebook
Patrick Cutrone vs France ⚫
acmilan-news.com
yesterday at 23:36. Facebook
#NëKëtëDitë në vitin 2005, Milan mposhti Manchester United 0-1, në Old Trafford në Ligën e Kampionëve, me një gol nga Hernan Crespo.

#OnThisDay in 2005, Milan defeated Manchester United 0-1 at Old Trafford in the Champions League thanks to a goal by Hernan Crespo.
acmilan-news.com
yesterday at 23:30. Facebook
Agjenti i Mati Fernandez: "Pse nuk luan ai? Ai ka qenë i lenduar në gjurin e tij por së shpejti ai do të luaj. Mati në Kinë? Të shohim se qfarë do të ndodhë pas Qershorit."

Mati Fernandez's agent: "Why doesn't he play? He has been injured in his knee but soon he will play. Mati in China? Let's see what happens after June."
acmilan-news.com
yesterday at 22:58. Facebook
Enrico Cerruti, i intervistuar direkt nga Milanello per Sky Sport 24, ka folur keshtu per rritjen e rendesishme te Jose Soses: "Eshte ne forme, Montella ka besuar tek ai ate pozicion; nuk eshte roli i tij, por qe nga miqesorja me Chiasson e pati provuar aty. Ka thene me shaka qe eshte nje rol qe mund ti zgjas karrieren sepse vrapohet me pak, ka kembe te mire dhe regjizoret per Montellen kane...
View details ⇨
acmilan-news.com
yesterday at 22:37. Facebook
Locaboom
acmilan-news.com
yesterday at 22:31. Facebook
Sempre Milan!❤
Ovation TV
today at 01:15. Facebook
Do you think a "desk foot swing" would increase your productivity?
Ovation TV
yesterday at 23:15. Facebook
Father always knows best.

The Tudors, All New Back to Back Episodes

Saturdays at 10PM ET/7PM PT - Only on Ovation.
कमोडिटी बाजार #CNBCAwaaz @priyankasambhav
MARKETSOPEN. शुरुआती कारोबार की सुपरफास्ट कवरेज #CNBCAwaaz @hemant_ghai @anilsinghviCNBC
डाबर, नेस्ले और फिनिक्स मिल्स पर ब्रोकरेज रिपोर्ट @niyati_bohra_18 @hemant_ghai @anilsinghviCNBC
#CNBCAwaaz
हाउसिंग फाइनेंस कंपनियों और टाटा मोटर्स पर ब्रोकरेज रिपोर्ट @niyati_bohra_18 @hemant_ghai @anilsinghviCNBC
#CNBCAwaaz
अनिल सिंघवी की राय #NiftyStrategy #MarketCountdown @CNBC_Awaaz @anilsinghviCNBC